SPM5012T-3R3M-LR
DigiKey Part Number
445-174484-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174484-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174484-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM5012T-3R3M-LR
Description
FIXED IND 3.3UH 2.5A 110 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 110mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM5012T-3R3M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)