SPM4030T-3R3M-HZ
DigiKey Part Number
445-SPM4030T-3R3M-HZTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM4030T-3R3M-HZCT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM4030T-3R3M-HZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM4030T-3R3M-HZ
Description
FIXED IND 3.3UH 2.5A 58.63 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 58.63mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM4030T-3R3M-HZ Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.5A
DC Resistance (DCR)
58.63mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.161" L x 0.157" W (4.10mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)