SPM4020T-3R3M-LR
DigiKey Part Number
445-174476-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174476-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174476-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM4020T-3R3M-LR
Description
FIXED IND 3.3UH 3.5A 74.3 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.5 A 74.3mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SPM4020T-3R3M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
74.3mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)