SPM4015T-4R7M-LR
DigiKey Part Number
445-174469-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174469-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174469-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM4015T-4R7M-LR
Description
FIXED IND 4.7UH 2A 203.6 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 203.6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SPM4015T-4R7M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.6A
DC Resistance (DCR)
203.6mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)