SPM4012T-2R2M-CA02 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 6.076
Datasheet
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.1 A 85.5mOhm Max Nonstandard
SPM4012T-2R2M-CA02
DigiKey Part Number
SPM4012T-2R2M-CA02-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM4012T-2R2M-CA02
Description
FIXED IND 2.2UH 3.1A 85.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
4.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
85.5mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)