SPM4010T-3R3M-LR
DigiKey Part Number
445-175102-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM4010T-3R3M-LR
Description
FIXED IND 3.3UH 2.1A 176 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.1 A 176mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM4010T-3R3M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
176mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)