SPM3015T-3R3M-CA02 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 1.075
Datasheet
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 141.7mOhm Max Nonstandard
SPM3015T-3R3M-CA02
DigiKey Part Number
SPM3015T-3R3M-CA02-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM3015T-3R3M-CA02
Description
FIXED IND 3.3UH 2.3A 141.7 MOHM
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
2.7A
DC Resistance (DCR)
141.7mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)