SPM3012T-4R7M-LR
DigiKey Part Number
445-174445-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174445-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174445-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM3012T-4R7M-LR
Description
FIXED IND 4.7UH 1.5A 266.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 266.3mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM3012T-4R7M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.4A
DC Resistance (DCR)
266.3mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)