SPM3012T-1R0M-LR
DigiKey Part Number
445-174441-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174441-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174441-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM3012T-1R0M-LR
Description
FIXED IND 1UH 3.4A 59.4 MOHM SMD
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 59.4mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM3012T-1R0M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
59.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)