SPM3010T-2R2M-LR
DigiKey Part Number
445-175094-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175094-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175094-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM3010T-2R2M-LR
Description
FIXED IND 2.2UH 2A 166 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 166mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM3010T-2R2M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.6A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
166mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)