SPM10065VC-2R2M-D
DigiKey Part Number
445-SPM10065VC-2R2M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM10065VC-2R2M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM10065VC-2R2M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM10065VC-2R2M-D
Description
FIXED IND 2.2UH 17.4A 4.83 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 17.4 A 4.83mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SPM10065VC-2R2M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
28.7A
DC Resistance (DCR)
4.83mOhm Max
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.413" L x 0.394" W (10.50mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)