SLF7045T-150M1R5-H
DigiKey Part Number
445-3870-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3870-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3870-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF7045T-150M1R5-H
Description
FIXED IND 15UH 1.5A 81.6 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 81.6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF7045T-150M1R5-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.5A
DC Resistance (DCR)
81.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)