SLF7045T-101MR50-PF
DigiKey Part Number
445-2015-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2015-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2015-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF7045T-101MR50-PF
Description
FIXED IND 100UH 650MA 300 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 650 mA 300mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF7045T-101MR50-PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
500mA
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)