SLF10145T-680M1R2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 249
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 1.094
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 3.802
Bourns Inc.
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 168mOhm Max Nonstandard
SLF10145T-680M1R2
DigiKey Part Number
445-1220-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF10145T-680M1R2
Description
FIXED IND 68UH 1.3A 168 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SLF10145T-680M1R2 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
168mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)