SL2125-152KR99-PF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Power Solutions Inc.
In Stock: 23
Datasheet
1.5 mH Unshielded Wirewound Inductor 990 mA 610mOhm Max Radial, Vertical Cylinder (Open)
SL2125-152KR99-PF
DigiKey Part Number
445-3818-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL2125-152KR99-PF
Description
FIXED IND 1.5MH 990MA 610 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
610mOhm Max
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.819" Dia (20.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
1.024" (26.00mm)