NLV32T-R56J-PFD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 40.679
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
560 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 550mOhm Max 1210 (3225 Metric)
NLV32T-R56J-PFD
DigiKey Part Number
NLV32T-R56J-PFD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-R56J-PFD
Description
FIXED IND 560NH 450MA 550 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLV32T-R56J-PFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
550mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
180MHz
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)