NLV32T-R22J-EFD
DigiKey Part Number
445-NLV32T-R22J-EFDTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-NLV32T-R22J-EFDCT-ND - Cut Tape (CT)
445-NLV32T-R22J-EFDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-R22J-EFD
Description
FIXED IND 220NH 450MA 320 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 320mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLV32T-R22J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
350MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1210
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)