NLV32T-R15J-PFD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 187
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 4.977
Datasheet
150 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 250mOhm Max 1210 (3225 Metric)
NLV32T-R15J-PFD
DigiKey Part Number
NLV32T-R15J-PFD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-R15J-PFD
Description
FIXED IND 150NH 450MA 250 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLV32T-R15J-PFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)