NLV32T-R10J-PFD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1.410
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 440mOhm Max 1210 (3225 Metric)
NLV32T-R10J-PFD
DigiKey Part Number
NLV32T-R10J-PFD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-R10J-PFD
Description
FIXED IND 100NH 450MA 440 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLV32T-R10J-PFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
440mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
28 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
700MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)