NLV32T-R10J-EF
DigiKey Part Number
445-16614-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16614-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16614-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-R10J-EF
Description
FIXED IND 100NH 450MA 440 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 440mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLV32T-R10J-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
440mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
28 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
700MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)