NLV32T-151J-PFD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1.522
Datasheet
150 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 65 mA 15Ohm Max 1210 (3225 Metric)
NLV32T-151J-PFD
DigiKey Part Number
NLV32T-151J-PFD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-151J-PFD
Description
FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
NLV32T-151J-PFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
15Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)