NLV32T-082J-PF
DigiKey Part Number
445-174385-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174385-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174385-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-082J-PF
Description
FIXED IND 82NH 450MA 400 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
82 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 400mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLV32T-082J-PF Models
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
27 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
900MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)