NLV25T-R33J-EFD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NLV25T-R33J-EFD |
Description | FIXED IND 330NH 400MA 600 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 600mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NLV25T-R33J-EFD Models |
Category | DC Resistance (DCR) 600mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 25.2MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 400MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 25.2 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 1008 (2520 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) |