NLFV32T-101K-EF
DigiKey Part Number
445-15759-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15759-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15759-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLFV32T-101K-EF
Description
FIXED IND 100UH 55MA 2.64 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 55 mA 2.64Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLFV32T-101K-EF Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.64Ohm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Drum Core, Wirewound
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)