NLCV32T-3R3M-PFD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 3.240
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 5.504
Datasheet
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 690 mA 208mOhm Max 1210 (3225 Metric)
NLCV32T Series
NLCV32T-3R3M-PFD
DigiKey Part Number
NLCV32T-3R3M-PFD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-3R3M-PFD
Description
FIXED IND 3.3UH 690MA 208 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLCV32T-3R3M-PFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
208mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
54MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)