NLCV32T-1R5M-PFR
DigiKey Part Number
445-3649-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3649-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3649-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-1R5M-PFR
Description
FIXED IND 1.5UH 1.4A 114 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 114mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLCV32T-1R5M-PFR Models
Category
DC Resistance (DCR)
114mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
80MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)