NLCV32T-100K-PFR
DigiKey Part Number
445-3654-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3654-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3654-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-100K-PFR
Description
FIXED IND 10UH 600MA 504 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 504mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLCV32T-100K-PFR Models
Category
DC Resistance (DCR)
504mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)