NLCV32T-100K-PFD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 12.852
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 28.596
Datasheet
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 468mOhm Max 1210 (3225 Metric)
NLCV32T Series
NLCV32T-100K-PFD
DigiKey Part Number
NLCV32T-100K-PFD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-100K-PFD
Description
FIXED IND 10UH 450MA 468 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLCV32T-100K-PFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
468mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)