NLCV25T-R68M-EFR
DigiKey Part Number
445-17105-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-17105-1-ND - Cut Tape (CT)
445-17105-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV25T-R68M-EFR
Description
FIXED IND 680NH 1.26A 108 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.26 A 108mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLCV25T-R68M-EFR Models
Category
DC Resistance (DCR)
108mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
160MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)