NLCV25T-R33M-PFR
DigiKey Part Number
445-6456-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6456-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6456-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV25T-R33M-PFR
Description
FIXED IND 330NH 1.48A 78 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.48 A 78mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
NLCV25T-R33M-PFR Models
Category
DC Resistance (DCR)
78mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
300MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)