MZA3216Y600B
DigiKey Part Number
445-3351-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MZA3216Y600B
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1206 1LN
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 4 Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad 300mA 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
4
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz