MPZ0402S330CT000
DigiKey Part Number
445-175178-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175178-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175178-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ0402S330CT000
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 01005 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 01005 (0402 Metric) 550mA 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
550mA
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Height (Max)
0.009" (0.22mm)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz