MMZ2012Y202BTD25 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 14.114
Datasheet
2 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 400mA 500mOhm
MMZ2012Y202BTD25
DigiKey Part Number
445-MMZ2012Y202BTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MMZ2012Y202BTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MMZ2012Y202BTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ2012Y202BTD25
Description
FERRITE BEAD 2 KOHM 0805 1LN
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
400mA
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
2 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)