MMZ2012D301BTD25 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 5.007
Datasheet
Similar
Fair-Rite Products Corp.
In Stock: 102.656
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
300 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 400mA 500mOhm
MMZ2012D301BTD25
DigiKey Part Number
445-MMZ2012D301BTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MMZ2012D301BTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ2012D301BTD25
Description
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
400mA
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)