MLZ2012DR47DTD25
DigiKey Part Number
445-173073-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173073-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173073-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLZ2012DR47DTD25
Description
FIXED IND 470NH 700MA 180 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 700 mA 180mOhm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLZ2012DR47DTD25 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
180mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)
Current - Saturation (Isat)
550mA