MLZ1005MR47WTD25
DigiKey Part Number
445-MLZ1005MR47WTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLZ1005MR47WTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLZ1005MR47WTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLZ1005MR47WTD25
Description
FIXED IND 470NH 500MA 160 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 500 mA 160mOhm 0402 (1005 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
120mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
160mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)