MLP2520H4R7ST0S1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 18.911
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 6.124
Datasheet
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 1 A 169mOhm Max 1008 (2520 Metric)
1008 (2520 Metric)
MLP2520H4R7ST0S1
DigiKey Part Number
445-15736-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP2520H4R7ST0S1
Description
FIXED IND 4.7UH 1A 169 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLP2520H4R7ST0S1 Models
DC Resistance (DCR)
169mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Part Status
Obsolete
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)