MLP2012S1R5TT0S1
DigiKey Part Number
445-181768-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181768-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181768-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP2012S1R5TT0S1
Description
FIXED IND 1.5UH 700MA 351 MOHM
Detailed Description
1.5 µH Shielded Multilayer Inductor 700 mA 351mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLP2012S1R5TT0S1 Models
DC Resistance (DCR)
351mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)