MLP2012H1R0MT0S1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLP2012H1R0MT0S1 |
Description | FIXED IND 1UH 1.1A 156 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Multilayer Inductor 1.1 A 156mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLP2012H1R0MT0S1 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 156mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 2 MHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Multilayer | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Material - Core | Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |