MLP1005MR33DT0S1
DigiKey Part Number
445-MLP1005MR33DT0S1TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLP1005MR33DT0S1CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLP1005MR33DT0S1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP1005MR33DT0S1
Description
FIXED IND 330NH 700MA 390 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Shielded Multilayer Inductor 700 mA 390mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
390mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Multilayer
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
0402
Inductance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)