MLK1005S5N6ST000
DigiKey Part Number
445-8651-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8651-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S5N6ST000
Description
FIXED IND 5.6NH 400MA 300 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
5.6 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 300mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLK1005S5N6ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.7GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)