MLK1005S1N5STD25
DigiKey Part Number
445-MLK1005S1N5STD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLK1005S1N5STD25CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S1N5STD25
Description
FIXED IND 1.5NH 500MA 150 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
1.5 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 150mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLK1005S1N5STD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
9.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)