MLH2012F22NKT000
DigiKey Part Number
445-174893-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174893-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174893-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLH2012F22NKT000
Description
FIXED IND 22NH 1.85A 44 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Shielded Multilayer Inductor 1.85 A 44mOhm 0805 (2012 Metric)
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Current - Saturation (Isat)
3A
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
DC Resistance (DCR)
44mOhm
Part Status
Active
Frequency - Self Resonant
1GHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)