MLG1608SR33JTD25 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 3.926
Datasheet
330 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 2.8Ohm Max 0603 (1608 Metric)
MLG1608SR33JTD25
DigiKey Part Number
445-16366-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1608SR33JTD25
Description
FIXED IND 330NH 100MA 2.8 OHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLG1608SR33JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 50MHz
Series
Frequency - Self Resonant
350MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)