MLG1005SR36HT000
DigiKey Part Number
MLG1005SR36HT000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005SR36HT000
Description
FIXED IND 360NH 50MA 7.5 OHM SMD
Detailed Description
360 nH Unshielded Multilayer Inductor 50 mA 7.5Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005SR36HT000 Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
7.5Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
300MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)