MLG1005SR33JTD25
DigiKey Part Number
445-16335-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16335-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16335-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005SR33JTD25
Description
FIXED IND 330NH 50MA 7 OHM SMD
Detailed Description
330 nH Unshielded Multilayer Inductor 50 mA 7Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005SR33JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
7Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
350MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)