MLG1005SR16HTD25
DigiKey Part Number
MLG1005SR16HTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005SR16HTD25
Description
FIXED IND 160NH 150MA 3.8 OHM
Detailed Description
160 nH Unshielded Multilayer Inductor 150 mA 3.8Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005SR16HTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.8Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
500MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)