MLG1005S82NHTD25
DigiKey Part Number
MLG1005S82NHTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S82NHTD25
Description
FIXED IND 82NH 200MA 1.6 OHM SMD
Detailed Description
82 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 1.6Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005S82NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.6Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
700MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)