MLG1005S3N9ST000
DigiKey Part Number
445-3049-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3049-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3049-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S3N9ST000
Description
FIXED IND 3.9NH 700MA 200 MOHM
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 200mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005S3N9ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)