MLG1005S39NJT000
DigiKey Part Number
445-3066-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3066-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3066-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S39NJT000
Description
FIXED IND 39NH 250MA 1 OHM SMD
Detailed Description
39 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 1Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005S39NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)